Home Staging w pigułce

Home Staging to profesjonalne przygotowanie naszego domu lub mieszkania do sprzedaży bądź wynajmu.  Jest to świetny sposób na wyróżnienie swojej oferty spośród tysiąca innych na rynku nieruchomości. Odpowiednio wystylizowane nieruchomości to klucz do sukcesu, bowiem taka nieruchomość sprzedają się szybciej a ich cena często przewyższa średnią.

Dlaczego fachowo wykonana stylizacja nieruchomości daje tak satysfakcjonujące efekty? 

Pierwsze wrażenie na kupującym można zrobić tylko raz. Jeśli sprzedający straci szansę „pierwszego zauroczenia” potencjalnego kupca to jego oferta poniesie porażkę na korzyść innej nieruchomości. Potencjalny kupujący wchodząc do mieszkania/domu zwróci uwagę na  każdy najmniejszy szczegóły, który wydawać by się mogło, że nie ma większego znaczenia. Warto również pamiętać, że osoby szukające własnego lokum nie podejmują decyzji o zakupie tylko w oparciu o racjonalne przesłanki, ale często kierują się emocjami jakie wywarła na nich konkretna oferta. Zadbany wygląd mieszkania czy domu jest  gwarancją pozytywnych emocji u kupującego.

Najistotniejsze elementy Home Staging:

  • PORZĄDEK – wszystko powinno lśnić, nie ma mowy o brudnych podłogach, oknach itp. Należy schować rzeczy, które zaburzają przestrzeń, wprowadzają chaos. Mieszkanie powinno sprawiać wrażenie przestronnego.
  • PRZEDPOKÓJ – jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. To właśnie tą cześć mieszkania/domu po raz pierwszy zobaczy potencjalny kupujący. Miejsce to powinno być przyjazne, ciepłe, aby zachęcić do dalszego oglądania. Warto pamiętać, że takie rzeczy jak obuwie czy kurtki powinny być schowane.
  • SCHOWANIE RZECZY PRYWATNYCH – należy pochować wszelkie prywatne przedmioty. Potencjalny odwiedzający będzie mógł wtedy utożsamić się z oglądanym mieszkaniem.
  • NIEZOBOWIĄZUJĄCE DEKORACJE – wnętrze mieszkania powinno być przytulne tak, aby chciało się w nim zamieszkać zaraz po obejrzeniu. Subtelne, ale przyciągające wzrok dekoracje stanowią istotną część Home Staging’u. Ozdobny wazon w salonie, świece zapachowe w łazience, czy świeże owoce w kuchni tworzą miły klimat, a jednocześnie nie utożsamiają obecnego właściciela z domem.
  • DROBNE NIEDOKONAŁOŚCI – dziura w ścianie, brak osłonki do kontaktu, wyszczerbiona fuga między płytkami, to z pozoru drobne niedoskonałości, ale mogą zaważyć na decyzji transakcji. Należy je jak najszybciej naprawić bądź skrupulatnie zakryć.
  • ODPOWIEDNIE ZDJĘCIA – jest kluczem do sukcesu. Aby wszystko idealnie ze sobą współgrało na zdjęciu należy dostosować się do powyżej wymienionych punktów.  Ważnym elementem przy robieniu zdjęcia jest światło. Powinno być nie za ciemne, gdyż przytłoczy wnętrze mieszkania.  Podczas robienia zdjęć dużych przestrzeni, nie powinno się wszystkiego fotografować na jednym zdjęciu, ponieważ wprowadzi to chaos. Przy fotografowaniu mniejszych pokoi należy pokazać je z perspektywy narożnika, co optycznie powiększy przestrzeń. Jeśli nasze okna są skierowane na las bądź inne walory należy również taki element sfotografować. Ludzie lubią mieszkać w przyjaznym otoczeniu. 

Profesjonalny Home Staging nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Zazwyczaj są to zmiany, które są opłacalne. Sprzedający nieruchomość powinien sobie uświadomić, że przestój w sprzedaży oznacza ponoszenie kosztów, które w długim procesie szukania nabywcy mogą urosnąć do znaczących kwot. Koszt związany z profesjonalnym przygotowaniem nieruchomości należy zawsze oceniać w kategoriach inwestycji, która prowadzi do sukcesu sprzedażowego.

Kategorie: Dla sprzedających